ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБЛАДНАННЯ
ДЛЯ ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНА

Ретельне очищення зерна

В обороті зерна часто виникає необхідність його очищення з особливою ретельністю. Перш за все, таке очищення потребує насіннєвий матеріал, що забезпечує запоруку отримання хороших сходів і врожаю. Для посіву насіннєве зерно треба не тільки добре очистити, а й вибрати із зернової суміші найбільш повноцінні та виконані його фракції. У торговельній роздрібної мережі цілісне зерно ряду культур продається у пакетованому вигляді для безпосереднього споживання в їжу, наприклад, шляхом пророщування або розмелювання у борошно в домашніх умовах. Нут, квасоля, люпин, боби, насіння льону у більшості випадків застосовуються для приготування різних страв також у не переробленому вигляді. Смажені насіння кондитерського соняшнику, насіння гарбуза, арахісу також безпосередньо споживаються в їжу. Абсолютно ясно, що таке зерно повинно мати найкращі споживчі властивості та найкращий товарний вигляд, що також досягається його ретельної очищенням, виділенням певних фракцій за розмірами, а іноді навіть за ступенем шорсткості або кольором поверхні.

Схема технологічних ліній ретельного очищення зерна

Рис. 1

Загальна принципова схема технологічних ліній ретельного очищення зерна представлена на Рис. 1. Залежно від конкретних цілей очищення зерна різних культур процеси їх очищення можуть бути більш розвинені, менш розвинені, або виключати деякі операції. Як правило технологічні лінії спочатку створюються для вирішення широкого спектра завдань очищення, а досягнення кожної конкретної задачі досягається підбором робочих органів машин і їх налагодженням.

Лінія ретельного очищення зерна

Рис. 2

Компонувальні рішення ліній ретельного очищення зерна можуть бути самими різними. Необхідність використання вже наявного приміщення часто зумовлює поверховість і особливості розміщення технологічного, транспортного, аспіраційного обладнання. Разом з тим нами розроблено типовий варіант установлення ліній ретельного очищення зерна у будь-яких приміщеннях складського типу (Рис. 2), що істотно спрощує їх облаштування і скорочує необхідний для цього час.

Меню