У Казахстані введено в експлуатацію
універсальний крупозавод ТОВ «ОЛИС»
 •  Український виробник борошномельно-круп'яного обладнання – компанія «ОЛИС» запустила у роботу в Казахстані універсальний крупоцех «Оптиматик К-15», який призначений для виробництва крупи із зерна пшениці, ячменю, гороху, кукурудзи і проса.

  Додатково з крупоцехом була здійснена поставка агрегатного Вузла збагачення круп УОК-2.

  Продуктивність заводу становить близько 15 т/добу за переробкою зерна і залежить від найменування крупи, що виробляється. Крупозавод повністю автоматизований і контролюється оператором з центрального пульта управління.

  «Установлення вузла збагачення компанії «ОЛИС» після крупоцеху Оптиматик-К-15 дозволяє отримувати пшоно вищого сорту. А технологія і оснащення, що застосовуються, забезпечують вихід готового продукту на рівні діючих норм. Це дає конкурентну перевагу переробнику у порівнянні з іншими невеликими крупоцехами, що наявні на ринку», зазначив Володимир Чеглатонєв, комерційний директор ТОВ «ОЛИС ».

  При цьому варто відзначити, що на даному крупозаводі вперше була освоєна технологія переробки сочевиці.

  «Незважаючи на те, що до поставки крупоцеху не планувалася переробка сочевиці, а під час запускання з'явилася така необхідність, була здійснена переробка партії сочевиці, при цьому були отримані дуже хороші результати. Але з огляду на велику кількість домішок у сочевиці, що відрізняються за кольором, було прийнято рішення доукомплектувати лінію фотосепаратором Зоркій компанії Сисорт для контролю якості крупи зі сочевиці», доповнив Чеглатонєв В.

   Варто додати, що завод «ОПТИМАТИК К-15» з вузлом збагачення крупи УОК-2 був поставлений «під ключ» у комплекті з несучою металоконструкцією, бункерами, аспірацією, пневмотранспортом, електрикою й автоматикою. А завдяки контрольному збиранню на підприємстві дало можливість змонтувати і запустити його у роботу менш ніж за 5 днів.